Pokud vybíráme bazén, obvykle volíme mezi nadzemním a zapuštěným do země. Koneckonců jsou to ty zdaleka nejpopulárnější varianty. Jejich výběr pak závisí především na rozměru bazénu a také na tom co od něj očekáváme. Ovšem těmi, které mnoho lidí přehlíží, jsou částečně zapuštěné bazény. Ty se vyznačují tím, že ačkoliv je jejich větší část klasicky zapuštěná do země, menší buď na celém obvodu, nebo na jeho části vyčuhuje nad zem.

klasický zapuštěný bazén

Většinou se staví na svažitém pozemku, kde by jinak nebylo možné postavit klasický zapuštěný bazén. Zde je pochopitelné, proč je zvolena tato varianta. Avšak jen málokdo si uvědomuje, že tento typ má výhody i na klasickém rovném pozemku. V první řadě je to fakt, že může zabránit pádům do bazénu, zejména u malých dětí. Díky vyvýšenému okraji totiž představuje další hranici, na kterou si podvědomě dáváme pozor. Tím se zvýší bezpečnost, což ocení zejména neplavci.

Další výhodou je že do vody díky zvýšenému okraji napadá mnohem méně hmyzu, myší a dalších živočichů. Ti totiž nevyšplhají na vyvýšenou část, případně si na ni dají automaticky pozor, neboť díky ní neuvidí vodu a nebudou se chtít napít. Tím bude voda čistější a bude potřeba méně péče a také chemikálií.

dívka koupající se v bazénu

Ocenit můžeme také to, že se do něj většinou mnohem snadněji leze, i když to samozřejmě také závisí na konstrukci schodů či žebříku. To pomůže zejména osobám s pohybovým postižením, starým lidem i malým dětem, které ještě nemají tak dobrou koordinaci pohybů. Je tedy vidět, že může být vhodné tento typ stavět i tam, kde bychom jej na první pohled nepotřebovali. Záleží tedy především na našich preferencích, podmínkách i na tom, jaké máme vlastně představy. Proto je rozhodně dobré si nákup předem promyslet a vzít v úvahu všechny varianty, nejen ty nejpopulárnější. Tak si budeme moci být naším rozhodnutím nakonec naprosto jisti.