Sotva se dá říci, že jsme se rozkoukali z velkých možností nabízených žárovek, kdy poslední dobou vítězila svojí efektivností LED svítidla, tak již můžeme přemýšlet o dalším komfortu na trhu. On již to ani neznámý pojem není, ale spíš je vyšší investice do celého zařízení, aby vše správně fungovalo. Nicméně právě světla jsou součástí chytré domácnosti, která se ovládá například přes mobilní telefon nebo tablet. Takový systém hodně ocení ti, co zapomínají běžně zhasínat světla, jelikož ovládáním na dálku se systém postará i o vypnutí. To že se dají zakoupit LED žárovky s různou barvou světla je dnes již také známá věc. Ovšem úplně jiný fakt je, když jedna žárovka může svítit různými odstíny, ovšem tentokrát skutečně barevnými. To se dá pak udělat i pěkná party s proměnlivými barevnými efekty.

myšlenka

Chytrá a ještě veselá domácnost

Pokud by nás nabídka skutečně zaujala, tak se můžeme pustit do práce. Nesmíme být překvapeni tím, že naše inteligentní žárovka bude vypadat úplně přirozeně, například je má ve své nabídce, tak se můžeme přesvědčit o jejich přirozeném vzhledu. Má i stejnou patici, takže není žádný problém ji vyměnit za stávající světelné zdroje. Jenomže sama o sobě neumí měnit barvičky. Potřebujeme ještě speciální zařízení, které bude se světly komunikovat. Samozřejmě ne samo od sebe, to vše budeme dělat my skrze volbu barvy a zadáním do aplikace. Toto zařízení je dobré umístit poblíž internetové přípojky (routeru) a také na dosah světel.

lustr

Bez aplikace to nepůjde

V dnešní době chytrých telefonů, není žádný problém si stáhnout příslušnou aplikaci. Aplikace nás po instalaci sama vyzve k propojení. Teď je čas na technice, která se musí najít, aby spolu mohla spolehlivě komunikovat. Pravdou je, že tento systém může být pro někoho velmi složitý. Možná je snadnější pak najít odborníka, aby nám systém zprovoznil a ukázal, jak všechno má fungovat a pak my si můžeme jen hrát se světelnými efekty.