Prakticky u každého zboží, které v obchodě najdeme, platí, že sem muselo být nějakým způsobem dopraveno a také uloženo. K tomu se používají nejrůznější přepravky. Ty mohou být z rozličných materiálů, avšak zdaleka nejčastěji narazíme na plast. Jistě jsme již všichni viděli plastové bedny na ovoce, nejčastěji zelené barvy, které jsou uloženy v regálech a z nichž si bereme třeba kusová jablka, hrušky či švestky. Zde je však potřeba zamyslet se nad tím, zda je toto řešení skutečně tím nejlepším.

plastové přepravky v obchodě

Koneckonců všichni víme, že například do vody pouští plast mikroplasty, tedy miniaturní částečky plastu, které však rozhodně nejsou tělu prospěšné. Co se tedy stane, pokud do nich dáme syrové ovoce či zeleninu? Dostanou se do nich také škodliviny?

Zde záleží na způsobu skladování. Za normálních okolností se jich uvolní jen velice, velice malé množství, které prakticky žádnou škodu nenapáchá. Ovšem někteří prodejci například jablka občas osprchují, aby se udržela čerstvá. Nehledě na to, že u některých prodejců či například na různých farmářských trzích jsou pod širým nebem, kde na ně může pršet. V takovém případě již situace tak příznivá není.

plastová přepravka s hroznovým vínem

To je také důvod, proč má většina těchto přepravek v sobě kartonovou či jinou výplň, díky které se zboží bedny přímo nedotýká. Tak je zabráněno kontaminaci a my si tyto produkty můžeme bezstarostně koupit. Celkem vzato se tedy zdá, že plastové přepravky jsou pro ovoce ideální. Jsou dostatečně lehké, aby nepřidávaly příliš váhy, avšak zároveň pevné. Díky tomu je možné je vrchovatě naplnit. Také jejich údržba je velmi snadná, což rozhodně zaměstnanci ocení. Pokud tedy o nějaké přemýšlíte také, směle do toho. Jen je potřeba pamatovat, že je dobré dát do ní výplň, například staré noviny, než ji použijete. Tak získáte všechny výhody, přičemž se zbavíte hlavního problému, což se rozhodně vyplatí.