Káva se řadí mezi nejoblíbenější nápoje na celém světě. Pěstuje se tradičně například v Guatemale, Kostarice nebo třeba Peru. Kávových plantáží najdete po celém světě opravdu hodně, a liší se podle druhu pěstované kávy. Jedno mají ale společné – bez upražení vám moc chutnat nebudou. V běžných obchodech koupíte spoustu kávy – mletou i v podobě pražených zrn. Vždycky když chcete své chuťové pohárky potěšit skutečně vynikající kávou, sáhněte po nemleté kávě. Vyplatí se si ji namlet doma. Její chuť a aroma se nedají srovnat s tím, co pijete ve formě mleté kávy – to nezáleží na výrobci.

šálek kávy

Potrpíte si na dobré kávě?
Někdo má rád skutečně kvalitní kávu, kterou si připraví v klidu doma. Správný kávomil má doma mlýnek na kávu, kde si vždycky před přípravou kávy namele svou porci. Pokud chcete občas dopřát sobě i svým blízkým skvělou kávu, zkuste kávu z thecoffee
https://thecoffee.cz/. Vybrat si můžete kilové balení nejlepší světové kávy, která čeká na to, až ji nasypete do mlýnku. Vybrat si můžete třeba Indii, Colombii, Guatemalu či Ethiopii nebo Kostariku. V nabídce máme dvě varianty – pro běžné uživatele, a pro milovníky skutečně vynikající kávy. Cestu k naší kávě si najde každý – kdo si občas dá šálek kávy, i ten, kdo si bez ní neumí představit den.

kávová zrna

Potřebujete pomoct s výběrem?
Protože se blíží Vánoce, spousta lidí shání dárky, a to i na poslední chvíli. Chcete potěšit své blízké dokonalou kávou? Vyberte jim u nás nějaký balíček, který je překvapí kvalitou i chutí. Nejsme jen obchod – rádi vám poradíme s výběrem, a navíc se u nás na blogu můžete dočíst spoustu zajímavostí právě ze světa kávy. S námi rozhodně nešlápnete vedle.

Káva uklidňuje
Zdraví prospěšná může být i káva. Je důležité hlídat její množství, stejně jako u všeho, co jíte a pijete. Pokud si dáte jeden šálek denně, pít ji můžete klidně bez výčitek – pokud ji nemáte zakázanou od lékaře.