Zahradnictví – majitelé zahradnictví, květinářství, lesních školek a podobných provozoven mohou ocenit přednosti betonového plotu, jimiž jsou zejména zabezpečení objektu z hlediska soukromí a také jako bariéra před poryvy větru, prudkým bočním deštěm či sněžením. Je to svým způsobem náhrada klasické cihlové zídky, kterou byste museli stavět pracněji a také v delším časovém úseku.

Parkoviště – z podobných důvodů, jako v předchozím odstavci, mohou výhod betonového oplocení využít i majitelé různých parkovacích míst. Parkoviště nemusí být pouze obehnáno pletivem, betonový plot v Čáslavi jej lépe chrání před vnějšími vlivy a vozidla jsou uvnitř areálu ve větším bezpečí.

betonový plot

Provozovny a skladové prostory – zdi a zídky také bývají součástí oplocení některých průmyslových areálů a plot z betonu v tomto směru konkuruje jak cihlám, tak i kamenům a tvárnicím. Jeho značnou výhodou je nejen rychlost výstavby, ale i minimální prostorové nároky.

Rodinné domy – výhodou této technologie je možnost doplnit ji dřevem nebo kovem. Z betonového oplocení vytvoříte přízemní sokl a ten pak osadíte například přes sebe pokládanými vodorovnými dřevěnými latěmi. Odlitky se vyrábí ve více barevných odstínech, což vám usnadní sladění oplocení se vzhledem okolní zástavby.

rostliny na zídce

Rekreační chaty – některé části pozemku rekreačních chat mohou sousedit s nevzhlednými objekty, např. je odtud výhled na tovární halu, za chatou je umístěn kompost, anebo chcete svůj pozemek lépe oddělit od vašich sousedů, kteří si postavili na hranici pozemku škaredou kůlnu.

Sportoviště – některá sportoviště je vhodné lépe chránit před větrem a silnějším bočním deštěm. Jsou to například kurty na tenis, badminton, nohejbal či volejbal, části golfových hřišť, venkovní posilovny, venkovní stoly na stolní tenis, pétanque atd. Zároveň se tím lépe chrání soukromí.