Také vám vadí virtuální svět mobilních http://www.sunmarketing.cz/mobilni-aplikace/informace-o-mobilnich-platformach telefonů a sociálních sítí? Všimli jste si někdy na ulici lidí, kteří se prochází po chodníku, vůbec nevnímají, co se děje kolem nich, a jediné, co je zajímá, je displej jejich mobilního telefonu? Jsou to svým způsobem loutky, které jsou vedeny jakousi virtuální vášní kamsi do neznáma, a vůbec si nedokážou užít prostředí, které se kolem nich vyskytuje. Nezaregistrují kvetoucí šeříky na rohu ulice, nevšimnou si kosa, jak poskakuje po trávníku a možná, že ani nezaregistrovali, že nad nimi svítí slunce, a že je hřeje do tváře.

výzdoba u pergoly

Naštěstí si to mnozí z nás uvědomují, a jakmile se přistihují, že jim digitalizace přerůstá přes hlavu, odkládají a vypínají mobil. Nenechme se ovládat mobilní technologií, máme také právo na své vlastní soukromí a hlavně na život v hmotném světě, ne jen v tom virtuálním, který bývá mnohdy falešný a podvodný. Nechte vypnutý telefon v klidu spát v obýváku a vydejte se spolu s námi na zahradu, pod dřevěnou pergolu. Ta vám nabídne mnohem víc.

zahradní pergola

Procházejte se pod pergolou naboso – venku pod pergolou můžete vyzout boty a využít většího kontaktu bosých chodidel se zemí. Je známo, že se tímto způsobem lépe přijímá planetární energie, a zároveň se tím podporuje tvorba příčné a podélné nožní klenby, což je ta nejlepší prevence proti plochým nohám.

Zahrajte si deskové hry a karty – pergola je skvělou příležitostí oprášit staré deskové hry. Kdy naposledy jste „vytáhli“ jednohlavé karty a zahráli si „Prší“? Anebo znáte karetní hru Lóra? Vznikla na Kladensku, je určena pro čtyři hráče a je to perfektní zábava na celé odpoledne. Zahrát si tu můžete i legendární „Člověče nezlob se“, jen si dejte pozor, aby vás adrenalin nestrhl k nepřiměřeným reakcím.

Vezměte si ven vařič – venku nemusíte jen stolovat, můžete si tu pokrmy přímo zhotovit. Můžete to zkusit například s palačinkami nebo s bramboráky, těsto na ně připravíte poměrně rychle v kuchyni a venku je pak již začnete smažit na předehřáté pánvi na elektrickém vařiči. Servírujete je pak na zahradní stůl, ještě teplé, a výpary z pánve budou odcházet přímo do ovzduší.