Také se řadíte mezi tvořivé jedince, kteří neradi přijímají pouze cizí nápady a vzory, a rádi si žijí život po svém? Ve skutečnosti je každý z nás ve svém nitru tvořivý a jde jen o to, zda má zájem to v sobě nalézt a probudit. K tvořivosti patří i výroba bytových doplňků a oděvů z textilních tkanin. Jediné, co k tomu potřebujete, je šicí stroj, vhodný materiál, některé inspirativní nápady a samozřejmě elán a chuť do práce.

Ubrusy a prostírání

Jste-li začátečníci a nemáte-li příliš mnoho zkušeností s prací na šicím stroji, měli byste začít těmi nejjednoduššími výrobky. Kupříkladu ubrusem a prostíráním na sváteční štědrovečerní stůl nebo pro velikonoční výzdobu. Prostírání i ubrusy mohou mít obdélníkový tvar, a pokud si troufnete i na tvary kruhové a oválné, můžete to zkusit i v tomto duchu. Nápomocné vám mohou být i dekorační látky Loneta Prima obchod, zhotovené ve Španělsku.

dekorační látka

Povlečení a závěsy

Dekorační látky se mohou krásně vyjímat i na dekorativních polštářcích a závěsech. Nač kupovat závěsy a polštářky z běžného prodeje, kde jste výrazně omezeni sortimentem, mnohdy i v nezajímavých vzorech a barvách. Vybírejte látku s citem, a takovou, co vás osloví, a budete ji vnímat jako něco, co je pro váš vkus charakteristické.

zelený ubrus

Tepláky, trička a mikiny

Později byste si mohli troufnout i na oblečení. Opět zpočátku jednoduchého střihu a zejména pro domácí využití nebo pro sport. Podstatné však je, že si sami navrhnete látku i styl, který pravděpodobně nikdo před vámi nenosil.

Renovace nábytku

Prostřednictvím látkových potahů, např. juty, můžete docílit i oživení starého nábytku, který byl původně určen pro odvoz http://znv.nidv.cz/okp-old/pro-jedince na sběrný dvůr. Juta má výhodu v tom, že se dobře kombinuje s každým dřevěným povrchem, a že je zároveň velmi pevná, odolná a trvanlivá. Můžete z ní vytvářet skutečně zajímavé nábytkářské kousky.