O tom, jestli někdy magie předtím existovala nebo ne se můžeme pouze dohadovat a každý tak řekne jen svůj názor a ve výsledku se nic vlastně ? nedozvíme. Jestli magie existovala, to je názor čistě každého z nás, protože to může a zdaleka nemusí být jasné, záleží na tom, jak to daný člověk vnímá. Jsou jakési písemné pozůstatky, ve kterých se dozvíme, že mnoho žen bylo kdysi upáleno jako čarodejnice. Víme, že na toto se ale nedá spoléhat, protože lidé jako čarodejnici prakticky mohli považovat kohokoliv a nemusela to být doopravdy čarodejnice, ale pouze obyčejná holka, která třeba byla jen trochu odlišná než ostatní.

magie

Bohužel takhle to kdysi chodilo a pokud jste byli někdo, kdo vybočuje, upálili vás za čarodejnictví a vy jste neměli pak už možnost se jakkoliv obhájit. Mohlo se to stát lusknutím prstu, a tak bychom měli být rádi za to, v jaké době ještě dnes žijeme. Každopádně se opět dostaneme zpět k tomu, o čem jsme se chtěli bavit. Existovalo tedy čarodejnictví? Na každém šprochu je pravdy trochu, jak se říká. Proto asi mimo tato mylná upálení bylo možné, že někdo jako čaroděj existoval, jen bylo za čarodejnictví upáleno plno dalších nevinných lidí.

karty

V dnešní době máme také magii a kouzla. Jistě se chytáte za hlavu a nevěříte, navíc si říkáte, co to čtete za bláboly, ale nezapomeňte na lidi, kteří se živí jako profesionální kouzelníci. Je tedy pravda, že kouzelníky a magii máme, jen ne tak, jak bychom si to představovali. Už to, že člověk dokáže provést kouzlo bez toho, aniž by někdo zjistil, jak se dělá, je kouzlení. Jistě to má nějaké vysvětlení, ten člověk se to musel nějak naučit a musel přijít na plno triků, jak to udělat, ale pořád je v tom to kouzlo, že my nevíme, jak se to dělá. Takže ano, kouzla existují. A vy si můžete třeba najmout kouzelníka na svou akci, který vám třeba předvede takzvanou mikromagii, neboli magii, která se vás dotýká a jste do ní zapojení vy jako diváci, probíhá blízko vás.