Umělý buxus vám nenapadne žádná houba ani zavíječ zimostrázový

Post in Nákupy

Oslovuje vás alespoň trochu naivní rýmovačka „buxus je luxus“? Pokud ano, možná si vybavíte, že tento nádherný okrasný keř zdobí některé zahrady v podobě živého plotu, a že se vysazuje v místech, kde má vytvářet mnohdy až luxusní vzhled daného prostředí. Buxus se však vyznačuje některými nevýhodami, mezi nimiž převládá v poslední době zákeřná houba, která se nazývá Cylindrocladium buxicola Henricot. Problém je v tom, že mnoho měsíců, až několik let se vůbec na buxusu neprojeví, ale jakmile si všimnete prvních příznaků napadení, zejména hnědnoucích a usychajících listů, na záchranu keře už je pozdě. Houba se k nám dostala ze zemí západní Evropy (z Holandska, Belgie, Irska a Německa) a díky své zákeřnosti si vysloužila děsivou přezdívku „Trojský kůň“.

buxus neboli zimostráz

Buxus je velmi dekorativní a krásný keř a to je také důvodem, proč inspiroval některé výrobce umělých květin. Umělý buxus se svému živému modelu podobá velmi dokonale, a tak je báječnou příležitostí, vytvořit krásné dekorativní kreace v interiérech i ve venkovním prostředí. Má to jednu zásadní výhodu – žádná houba ani housenky motýla zavíječe zimostrázového si na umělé rostlině nepochutnají, a máte stoprocentní jistotu, že výzdoba zůstane zcela netknutá. Navíc bezpečně snese https://www.zive.cz/poradna/jakou-frekvenci-agp-snese-ati-all-in-wonder-128-/sc-20-cq-18001/default.aspx%3Fconsultanswers%3D1 i hrubší zacházení, nevadí jí přímé slunce, může být venku v třeskutém mrazu zasypaná sněhem, zkrátka není to rostlina, ale zdařilý výrobek z dílen a projekčních kanceláří.

živý plot z buxusu

Umělý buxus vyzdobí sváteční stůl u narozeninových oslav, hodí se jako svatební dekorace, můžete jej využít při příležitostech zakončení středoškolského či vysokoškolského studia, může být vaším společníkem v kuchyni při servírování štědrovečerní večeře a uvítáte jej třeba i ve dnech všedních, například v kanceláři či v provozovně pro výrobu zákusků a jakýchkoli dekorativních předmětů a bytových doplňků.