Otevřený prostor ve vašem domě či bytě je celkem klíčový k tomu, aby váš byt vypadal dobře, protože pokud budete mít všechno na sobě nalepené a přeplácané místnosti, bude celý interiér působit velmi malý a stísněný, což není moc dobré a tohle si jistě nikdo nepřeje, jinak by to byl úplný blázen. Ve stísněném bytě se totiž nikdy nebudete cítit dobře a přeci dům (nebo byt) je místo, kde byste se měli cítit dobře, pokud tam máte trávit svůj volný čas. Přeci svůj volný čas, kterého zas v dnešní době nemáme tolik, nebudeme trávit někde, kde se nám to nelíbí a kde se necítíme zas tak dobře, jak bychom měli, ne?

samonosné schody

Volný čas je velmi drahocenný a v dnešní uspěchané době plné práce a workoholismu je také velmi vzácný a většina lidí ho bohužel tráví doma, proto by se alespoň tam měli cítit dobře, protože si ve volném čase zpravidla odpočíváme. Toto je také důvod, proč bychom měli mít byt hezky zařízen, aby se nám v něm hezky žilo a bylo nám v něm dobře. To je hlavní cíl, který bychom měli zohlednit při zařizování domu či bytu. A klíčové slovo je světlo a vzduch.

zábradlí

Pokud váš byt nebo dům bude působit čistě, bude v něm dostatek světla a bude vypadat vzdušně, budete mít pocit, že je opticky větší. Protože dostatek světla v místnosti opravdu napomáhá k tomu, aby nám místnost připadala větší. Pokud tedy budete volit barvy na stěny, zvolte světlé barvy, ty totiž také pomohou k tomu, aby se celá místnost zdála světlejší. Pokud zvolíte tmavší barvy, nebude místnost vypadat světlá a provzdušněná, tedy bude vypadat stísněně, což nechceme. Cíl je opravdu opticky zvětšit prostor. Pokud tohoto docílíte, máte vyhráno. Jak toho ještě docílit? Mimo to také musíte využít všelijaké místa, které se využít dají. Například volte spíše samonosné schodiště než zděné, protože takhle využijete místa pod nimi a bude opět celá místnost působit větším rozměrem.