S přibývajícím věkem se už žen i mužů začínají projevovat známky stárnutí. Je to právě i díky tomu, že v těle ubývá produkce kolagenu, který je přírodním pojidlem v těle. Najdeme ho v kloubech, kostech, svalech, zubech, nehtech, vlasech a kůži. Proto při jeho nedostatku začínají problémy s bolestí pohybového aparátu, vzniku a prohlubování vrásek, zřídnutí vlasů apod.

zdravá žena

Ženy po menopauze a starší ženy i muži mají právě i díky menší produkci kolagenu také problémy s křehčími kostmi, což může přinášet řadu problémů, bolestí i zlomenin. Kolagen většinou jenom ze stravy nestačí. Můžete zvýšit příjem mléčných výrobků a to hlavně tvrdých sýrů, ořechů a maku. Je dobré také zvýšit příjem vitamínu D, K2 a vitamínu C. Kolagen je ovšem možné doplnit i jinak než jen ze stravy. S přibývajícím věkem nebo při zdravotních problémech je možné také použít doplňky stravy s kolagenem. Kolagen pro ženy je tak velmi prospěšný v jakémkoli věku. Jeho pravidelným užíváním podpoříte všechny výše zmíněné oblasti.

cvičící žena

Nejenom že uvidíte pozitivní účinky na vlasech, nehtech, ale také podpoříte zdravý zubů a hlavně pohybového aparátu. No a samozřejmě také kůže. Mnoho žen začíná užívat pravidelně kolagen právě v době, když u sebe zaznamenají první známky stárnutí, což bývají vrásky. Kolagen dokáže vznik vrásek zmírnit, nejsou tak hluboké a kůže je pružná a zdravá. Dobrou zprávou je i to, že kolagen pomáhá při boji s celulitidou, protože je pružná kůže celého těla, nejenom obličeje.

Dopřejte si tak to nejlepší abyste se mohli cítit dobře ve svém těle. Myslete na zdravý životní styl a nebojte se šáhnout i po doplňcích v podobě vitamínů a minerálů, které podpoří zdravý a pomohou vašemu tělu, cítit se stále v dobré kondici. Samozřejmě je třeba myslet i na duševní zdraví a podporovat i optimismus, humor, kvalitní spánek, odpočinek, relaxaci a své koníčky.