Poté co osmnáctiletá Mary zmizela do Kalifornie, našla dům svého dědečka a nějakou dobu pobývala. Po nějaké době se jí zastesklo po domě v Los Angeles a po její rodině, a tak se rozhodla, že se vydá zpět domů. A stejně jako cestu tam, i cestu zpět chtěla absolvovat stopem.

Podařilo se jí stopnout na první pohled milého pána jménem Lawrence Bernard Singleton. Z milého pána se ale vyklubal šílenec, který připravil Mary nejhorší chvíle jejího života. Odvezl ji stranou od civilizace k útesům nad mořem a tam ji celou noc znásilňoval. Poté zbídačené dívce sekerou usekl obě dvě ruce a aby toho nebylo málo, shodil ji z útesu, který měl devět metrů. S vědomím, že toto v žádném případě nemohla přežít, nasedl do auta a odjel.

útes

Ale Mary kupodivu nebyla mrtvá, i když na tom byla fyzicky i psychicky naprosto příšerně. Podařilo se jí ale z pádu vzpamatovat a sebrat všechny síly. Krvácení z paží zachránila tak, že oba pahýly zabořila do bláta na pláži, čímž krvácení zpomalila. Dala se na cestu podél moře a teprve po téměř pěti kilometrech narazila na dva řidiče, kteří ji přivolali pomoc.

vězení

Díky jejímu popisu policie brzy Lawrence vypátrala. Soud ho poslal za mříže na pouhých čtrnáct let, což ale byl v té době nejvyšší povolený trest ve státě Kalifornie. Kromě toho měl Mary zaplatit několik miliónů dolarů, ale vyšlo najevo, že je bez úspor a nezaměstnaný. Mary tedy z peněz nikdy neviděla nic. Po osmi letech byl podmínečně propuštěn za dobré chování a práci jako asistent pedagoga ve vězeňské třídě. Jeho propuštění tenkrát vyvolalo tak masivní protesty, že Lawrence musel být převážen v neprůstřelné vestě. Bohužel, ani vězení jeho povahu nezměnilo. O pár let později zabil mladou ženu, matku tří dětí. Několika ranami nožem ji ubodal k smrti. Tentokrát mu soud přiřkl trest smrti. Zemřel v roce 2001 na rakovinu dříve, než stačil být trest vykonán.