Myslím si, že každý člověk a chce být ve společnosti, která je mu příjemná. Já si pamatuji, jak jsem byla ve společnosti takové, když jsem si našla brigádu. Byla jsem dva roky na rodičovské dovolené, takže je logické, že jsem se nemohla vyhazovat z kopýtka. Neměla jsem moc peněz. Tak jsem si řekla, když jsi ještě k rodičovské najdu nějakou brigádu, tak to bude samozřejmě o to lepší. Syn už chodil do školky, takže jsem si mohla vybrat nějakou brigádu, která bude hlavně dopoledne.

Nebýt sám je důležité.

A měla jsem štěstí. Teď zrovna u nás nabírali do jednoho baru, který je otevřený přes den a večer tam jsou potom diskotéky. Řekli mi, že můžu občas pracovat taky o víkendu v nočním baru, kdy bych prodávala alkohol a sem nabídku vzala, protože mi syna bude hlídat moje máma. Těšila jsem se, že tam najdu nové lidi, nové známé a taky skvělou společnost. „Protože už jsem dlouho nebyla v žádné společnosti, protože jsem stále byla doma s dítětem, což je logické. Když jsem byla potom byla v práci, tak jsem zjistila, že realita je krutá. Ta pracovní společnost byla opravdu špatná. Nevím proč ale všechny barmanky mě neměli rády.

I děti chtějí naši společnost.

Posmívaly se mi za zády anebo mi schválně pořád něco vyčítaly, že dělám něco špatně. I když jsem věděla, že to dělám dobře, tak podle nich to bylo vždycky špatně. Nevěděla jsem, jak se mám zachovat a co mám dělat. Stěžovat šéfovi jsem si nechtěla, protože jsem ihned věděla, že by to řekl svým podřízeným a bylo by ještě jsem ho větší peklo. Tak jsem si řekla, že to vydržím ještě dva měsíce, abych vydělala nějaké peníze a potom odejdu. V takové společnosti se opravdu nedá pracovat. Později jsem si našla práci uklízečky ve vedlejší restauraci a musím říct, že mi o mnoho lépe. A vám se něco někdy podnebného stalo? Musím říct, že pokud ano, tak vás lituji. Není to vůbec příjemné.